Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 115

Pomógł: 3 razy

PostWysłany: Pią 20:44, 13 Cze 2008    Temat postu:

Po pierwszej połowie drużyna Marco van Bastena wygrywa z Francuzami 1 :0 po bramce z główki Dirka Kuyta Wink zobaczymy co się wydarzy w drugiej połowie bo Francja nie poddaje się i znakomicie doruwnuje w sytuacjach podbramkowych jak i Holandia Exclamation Exclamation Exclamation Jak POLSKA nie wyjdzie z grupy , a mała jest taka możliwość żebyśmy myszli to będę kibicował na Holendrów żeby wygral ito EURO 2008 RazzRazzRazz

Patryk

Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 357

Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pią 21:46, 13 Cze 2008    Temat postu:

Holandia 4:1 Francja
Bramki: Dirk Kuyt (9), Robin van Persie (59), Arjen Robben (72), Wesley Sneijder (90) - Thierry Henry (71)
Żółte kartki: Andre Ooijer - Claude Makelele
Sędzia: Herbert Fandel (Niemcy)
Widzów: 31 000

Holandia: Edwin van der Sar - Khalid Boulahrouz, Andre Ooijer, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst - Dirk Kuyt (55-Robin van Persie), Nigel de Jong, Rafael van der Vaart, Orlando Engelaar (46-Arjen Robben), Wesley Sneijder - Ruud van Nistelrooy.

Francja: Gregory Coupet - Willy Sagnol, Lilian Thuram, William Gallas, Patrice Evra - Sidney Govou, Jeremy Toulalan, Claude Makelele, Florent Malouda (60-Bafetimbi Gomis) - Franck Ribery, Thierry Henry.

Posiadanie piłki 53% - 47%

W szlagierowym meczu grupy C piłkarskich mistrzostw Europy rozegranego na Stade de Suisse w Bernie Holandia wygrała z wicemistrzami świata, Francją, 4:1 (1:0). Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, hit nie zawiódł. Fantastycznie grający na Euro "Pomarańczowi" zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca w grupie.
W 7 minucie Francja w natarciu, Ribery oddaje strzał z pola karnego, ale piłka przechodzi w bezpiecznej odległości od bramki Van der Sara .
W 10 minucie Holandia otwiera wynik meczu! Błąd defensywy Francji i Kuyt z pięciu metrów uderzeniem głową umieszcza piłkę w siatce!
W 35 minucie Ribery decyduje się na płaski strzał, bramkarz Holandii po raz kolejny kapitalnie broni .
W 50 minucie Henry trafia z bliskiej odległości w rękę Ooijera, sędzia nie dyktuje karnego dla Francji .
60 min. - Holandia znów czaruje! Robben świetnie popędził na lewym skrzydle i dograł piłkę w pełnym biegu do Van Persiego, a ten z najbliższej odległości trafił do bramki!
W 71 minucie Henry po ładnym zagraniu Sagnola zdobywa bramkę kontaktową, Francja wraca do gry!
W 72 minucie szybka odpowiedz Holendrów , Robben z ostrego kąta umieszcza piłkę w "okienku" bramki Francji! Na trybunach prawdziwe szaleństwo holenderskich kibiców .
W 84 minucie Van Nistelrooy sprytnie przelobował bramkarza Francji, jednak Coupet ruszył w szaleńczą pogoń za piłką i końcami palców wybił ją na róg .
W Cool min. rzut wolny dla Francji z odległości 23 metrów od bramki Holandii, Ribery tuż nad poprzeczką bramki Van der Sara .
90+2 min. - Holandia dobija Francję! Sneijder przepięknym strzałem od poprzeczki ustala wynik meczu!
Włosi i Francuzi znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Po dwóch kolejkach obie drużyny mają na koncie po jednym punkcie. Dwa mają Rumuni. W ostatniej kolejce Włosi i Francuzi zagrają między sobą. Być może o awans, jeśli Rumunia nie wygra z Holandią. Cool

Bula^

Posty: 115

PostWysłany: Sob 9:28, 14 Cze 2008    Temat postu:

Po zwycięstwie 4:1 (1:0) nad wicemistrzami świata Francją, piłkarska reprezentacja Holandii awansowała z grupy C do ćwierćfinałów piłkarskich mistrzostw Europy.
Piątkowy mecz Holandia - Francja był "szlagierem" siódmego dnia mistrzostw Europy. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, doskonale grający od początku turnieju "Pomarańczowi" nie dali jednak rywalom żadnych szans.

Francuzi popełniali zdecydowanie więcej błędów w obronie, Holendrzy wytrzymali spotkanie lepiej kondycyjnie. Honorową bramkę dla Francji strzelił Thierry Henry, to jego 45 gol w zespole narodowym. Wink Wink HOLANDIA wygra te EURO 2008

zielone100%unia

Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 29

Skąd: TARNÓW WIERNY UNII

PostWysłany: Sob 10:07, 14 Cze 2008    Temat postu:

Holandia gra kosmos, odwrotnośc naszej reprezentacji, poprostu szok! Z taką grą są mistrzami europy, oczywiście jeżeli utrzymają tąformę, bo jest imponująca!

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Sob 19:59, 14 Cze 2008    Temat postu:

Szwecja 1:2 Hiszpania
Bramki: Zlatan Ibrahimovic (34) - Fernando Torres (15), David Villa (90)
Żółte kartki: Anders Svensson - Carlos Marchena
Sędzia: Pieter Vink (Holandia)
Widzów 31 400

Szwecja: Andreas Isaksson - Fredrik Stoor, Olof Mellberg, Petter Hansson, Mikael Nilsson - Johan Elmander (79-Sebastian Larsson), Anders Svensson, Daniel Andersson, Fredrik Ljungberg - Zlatan Ibrahimovic (46-Markus Rosenberg), Henrik Larsson (87-Kim Kaellstroem)

Hiszpania: Iker Casillas - Sergio Ramos, Carles Puyol (24-Raul Albiol), Carlos Marchena, Joan Capdevila - Andres Iniesta (59-Santiago Cazorla), Xavi (58-Francesc Fabregas), Marcos Senna, David Silva - David Villa, Fernando Torres

Posiadanie piłki: 38%-62%

Hiszpania dzięki bramce Davida Villi w doliczonym czasie gry pokonali Szwedów 2:1 (1:1) w rozegranym na stadionie Tivoli Neu w Innsbrucku meczu grupy D piłkarskich mistrzostw Europy. Podopieczni Luisa Aragonesa po dwóch meczach mają na koncie 6 punktów i ogromne szanse na awans do ćwierćfinału.
Szwedzi i Hiszpanie wygrali pierwsze grupowe mecze, więc ewentualne zwycięstwo w bezpośredniej konfrontacji bardzo przybliżało do ćwierćfinału, a nawet praktycznie gwarantowało awans.
Grający ofensywnie Hiszpanie zostali nagrodzeni w końcówce spotkania. Szwedzi, którzy w drugiej połowie nie zdołali oddać ani jednego celnego strzału na bramkę rywali (przy ośmiu uderzeniach Hiszpanów) schodzili z boiska z opuszczonymi głowami. Wciąż mają szanse na awans. W ostatniej kolejce zagrają z Rosją, zaś Hiszpania z Grecją. Cool

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Sob 21:52, 14 Cze 2008    Temat postu:

Grecja 0:1 Rosja
Bramka: Konstantin Zyrianow (33)
Żółte kartki: Georgios Karagounis, Nikolaos Liberopoulos - Iwan Sajenko
Sędziowie: główny - Roberto Rosetti , asystenci - Alessandro Griselli i Paolo Calcagno (wszyscy Włochy) , techniczny - Olegario Benquerenca (Portugalia)
Stadion: Wals-Siezenheim (Salzburg)
Widzów: 30 000

Grecja: Antonios Nikopolidis - Giourkas Seitaridis (40. Georgios Karagounis), Traianos Dellas, Sotorios Kyrgiakos, Vassilios Torosidis - Konstantinos Katsouranis, Angelos Basinas, Christos Patsatzoglou - Angelos Charisteas, Nikolaos Liberopoulos (60. Theofanis Gekas), Ioannis Amanatidis (80. Stylianos Giannakopoulos)

Rosja: Igor Akinfiejew - Aleksander Aniukow, Denis Kołodin, Siergiej Ignaszewicz, Jurij Żirkow (87. Wasilij Bieriezucki) - Siergiej Siemak, Dmitrij Torbiński, Konstantin Zyrianow, Igor Siemszow, Dinijar Bilaletdinow (70. Iwan Sajenko) - Roman Pawluczenko.

W rozegranym na stadionie Wals-Siezenheim w Salzburgu meczu grupy D piłkarskich mistrzostw Europy obrońcy tytułu, Grecy, przegrali z Rosjanami 0:1 i stracili szanse na awans do ćwierćfinału.
Grecy i Rosjanie przed rozpoczęciem spotkania znali wynik pierwszego sobotniego meczu grupy D, w którym Hiszpanie pokonali Szwedów 2:1. To oznaczało, że na porażkę nie mogli sobie pozwolić Grecy. Obrońcy tytułu w przypadku zwycięstwa Rosjan, straciliby nawet teoretyczne szanse na awans do ćwierćfinału. Rosjanie także nie chcieli przegrać, bo wtedy ich sytuacja byłaby bardzo, bardzo trudna.
Oba zespoły przystąpiły do gry z podobnymi założeniami taktycznymi - czterema obrońcami, pięcioma zawodnikami w środku pola i z jednym, wysuniętym napastnikiem.

W 14 minucie Rosjanie byli bliscy objęcia prowadzenia. Nikopolidis wybił piłkę po ładnym strzale Pawliuczenki
W 15 minucie strzał Żyrkowa po rzucie rożnym minimalnie obok bramki
W 31 minucie strzał z dystansu Patsatzoglou - Akinifiejew nie ma najmniejszych problemów z jej złapaniem
33 min. - Gol dla Rosji!!! Po fatalnym błędzie Nikopolidisa przewrotką (!) podawał Siemak a do pustej bramki piłke skierował Zyrianow! 0:1 dla Rosji
35 min. - Piłka ponownie w siatce greckiej bramki! Sędzia odgwizdał jednak spalonego
W 39 minucie Bilialetdinow strzela zza pola karnego, piłka przechodzi 3 metry nad bramką Nikopolidisa
45 min. - Grecy bliscy zdobycia bramki, sędzia jednak dopatrzył się spalonego i przerwal akcję

W 46 minucie Charisteas byl bliski zdobycia bramki, Akinifiejew na posterunku
47 min. - Ładna akcja Rosjan, strzał Pawliuczenki jednak w środek bramki Nikopolidisa
W 53 minucie Pawliuczenko nie wykorzystał znakomitej sytuacji - w akcji sam na sam z bramkarzem strzelił tylko w boczną siatkę
W 54 min. Akinifiejew broni ostry strzał Karagunisa
56 min. - Seria podań Greków w polu karny Rosjan, Basinas miał piłkę ale przeniósł ją nad poprzeczką. Najlepsza okazja Greków do zdobycia bramki w tym spotkaniu
59 min. - Strzał Pawliuczenki metr od bramki
W 63 minucie Żyrkow był bliski zdobycia bramki. Jego strzał zablokowany i piłka wychodzi na rzut rożny
71 min. - Ostry strzał Karagunisa z około 25 metrów - niecelnie, ale Grek jest coraz bliżej wstrzelenia się w światło bramki
82 min. - Zamieszanie po rzucie rożnym wykonywanym przez Zyrianow i rzut wolny dla Rosjan niemal z linii pola karnego
83 min. - Mierzony strzał Zyrianowa z wolnego mija okienko bramki Nikopolidisa o metr
87 min. - Piłka w siatce bramki Rosjan. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego. Jeśli spalony był, to minimalny
90+3 min. - Szansa dla Greków! Piłka wychodzi na rzut rożny

Posiadanie piłki: 50%-50%

Mistrzowie Europy już nie obronią tytułu! Z zerowym dorobkiem punktowym okupują po dwóch spotkaniach ostatnie miejsce i już nie mają szans na znalezienie się na drugim, premiowanym awansem miejscu w grupie D.
Wygrana Rosji oznacza awans dla Hiszpanów, którzy we wcześniejszym meczu pokonali Szwedów 2:1. Po drugie miejsce w bezpośrednim meczu Rosjanie zmierzą się ze Szwecją.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Pon 7:01, 16 Cze 2008    Temat postu:

Turcja 3:2 Czechy
Bramki: Arda Turan (75), Nihat Kahveci (87, 89) - Jan Koller (34), Jaroslav Plasil (62)
Sędzia: Peter Froejdfeldt (Szwecja).
Czerwona kartka - Volkan Demirel (90).
Żółte kartki: Mehmet Topal, Mehmet Aurelio, Emre Asik, Arda Turan - Tomas Galasek, Tomas Ujfalusi, Milan Baros (z ławki rezerwowych).
Widzów 29 000.

Turcja: Volkan Demirel - Hamit Altintop, Emre Gungor (63-Emre Asik), Servet Cetin, Hakan Balta - Mehmet Topal (57-Colin Kazim-Richards), Mehmet Aurelio, Arda Turan, Tuncay Sanli - Semih Senturk (46-Sabri Serioglu), Nihat Kahveci.

Czechy: Petr Cech - Zdenek Grygera, Tomas Ujfalusi, David Rozehnal, Marek Jankulovski - Libor Sionko (84-Stanislav Vlcek), Marek Matejovsky (39-David Jarolim), Tomas Galasek, Jan Polak, Jaroslav Plasil (80-Michal Kadlec) - Jan Koller.

Strzały: 16-14
Strzały celne: 8-5
Faule: 16-13
Spalone: 0-1
Rzuty rożne: 6-2
Posiadanie piłki: 57%-43%

Turcy w rozegranym na Stade de Geneve w Genewie meczu grupy A po niesamowitym meczu pokonali Czechów 3:2 i wywalczyli tym samym awans do ćwierćfinału.
Przed meczem sytuacja była jasna i klarowna - zwycięzca zapewniał sobie awans do ćwierćfinału, zaś w przypadku remisu, zgodnie z nowym punktem regulaminu UEFA, o drugim, premiowanym miejscu w grupie decydowałyby rzuty karne.

Piłkarze i trenerzy obu drużyn zapowiadali walkę o zwycięstwo. Rzuty karne nie interesowały nikogo. I rzeczywiście do nich nie doszło.

W piątek Turcy zagrają w Wiedniu z Chorwacją!

Ostatnio zmieniony przez Patryk dnia Pon 7:08, 16 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz
Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Pon 7:07, 16 Cze 2008    Temat postu:

Szwajcaria 2:0 Portugalia
Bramki: Hakan Yakin (71, 83-karny)
Żółte kartki: Hakan Yakin, Johan Vonlanthen, Tranquillo Barnetta, Gelson Fernandes - Paulo Ferreira, Miguel, Fernando Meira, Jorge Ribeiro
Sędziował: Konrad Plautz (Austria).
Widzów: 39 700.

Szwajcaria: Pascal Zuberbuehler - Stephan Lichtsteiner (83-Stephane Grichting), Patrick Mueller, Philippe Senderos, Ludovic Magnin - Valon Behrami, Gelson Fernandes, Gokhan Inler, Johan Vonlanthen (61-Tranquillo Barnetta) - Hakan Yakin (86-Ricardo Cabanas) - Eren Derdiyok.

Portugalia: Ricardo - Miguel, Pepe, Bruno Alves, Paulo Ferreira (41-Jorge Ribeiro) - Fernando Meira, Miguel Veloso (71-Joao Moutinho), Raul Meireles - Quaresma, Nani - Helder Postiga (74-Hugo Almeida).

Strzały 17-9
Strzały celne 9-5
Faule 26-27
Spalone 1-6
Rzuty rożne 5-2
Posiadanie piłki 48% - 52%

Piłkarze Szwajcarii, współgospodarze Euro 2008, w pożegnalnym meczu turnieju, odnieśli historyczne, bo pierwsze zwycięstwo w finałach ME. W ostatnim meczu grupy A pokonali oni w Bazylei wicemistrza Europy - Portugalię 2:0 (0:0). Był to pożegnalny mecz Jakoba Kuhna, selekcjonera reprezentacji Szwajcarii.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Wto 7:08, 17 Cze 2008    Temat postu:

Austria 0:1 Niemcy
Bramka: Michael Ballack (49)
Żółte kartki: Martin Stranzl, Erwin Hoffer. Andreas Ivanschitz (wszyscy Austria)
Sędziował: Manuel Mejuto Gonzalez (Hiszpania)
Widzów: 51 428

Austria: Juergen Macho - Gyoergi Garics, Martin Stranzl, Martin Hiden (55-Christoph Leitgeb), Emmanuel Pogatetz - Martin Harnik (67-Roman Kienast), Rene Aufhauser (64-Juergen Saeumel), Andreas Ivanschitz, Christian Fuchs, Umit Korkmaz - Erwin Hoffer

Niemcy: Jens Lehmann - Arne Friedrich, Per Mertesacker, Christopph Metzelder, Philipp Lahm - Clemens Fritz (90-Tim Borowski), Torsten Frings, Michael Ballack, Lukas Podolski (83-Oliver Neuville) - Miroslav Klose, Mario Gomez (60-Thomas Hitzlsperger).

Strzały: 12 - 15
Strzały celne: 3 - 6
Faule: 22 - 11
Spalone: 0 - 2
Rzuty rożne: 8 - 6
Posiadanie piłki: 48% - 52%

Zgodnie z oczekiwaniami nie było cudu w Wiedniu. Na stadionie im. Ernsta Heppela Niemcy pokonali w meczu grupy B współgospodarzy Euro 2008 - Austriaków 1:0 (0:0) i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. Dla podopiecznych Josefa Hickersbergera porażka to oznacza pożegnanie się z turniejem. Piłkarskie mistrzostwa Europy już bez obu gospodarzy, bowiem wcześniej los Austrii podzieliła Szwajcaria.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Śro 6:34, 18 Cze 2008    Temat postu:

Holandia 2:0 Rumunia
Bramki: Klaas-Jan Huntelaar (54), Robin van Persie (87)
Żółta kartka - Cristian Chivu (Rumunia)
Sędziował: Massimo Busacca (Szwajcaria)

Holandia: Maarten Stekelenburg - Khalid Boulahrouz (58-Mario Melchiot), John Heitinga, Wilfred Bouma, Tim de Cler - Orlando Engelaar, Demy de Zeeuw - Ibrahim Afellay, Robin van Persie, Arjen Robben (62-Dirk Kuyt) - Klaas-Jan Huntelaar (83-Jan Vennegoor of Hesselink)

Rumunia: Bogdan Lobont - Cosmin Contra, Sorin Ghionea, Gabriel Tamas, Razvan Rat - Banel Nicolita (82-Ovidiu Petre), Razvan Cocis, Paul Codrea (72-Nicolae Dica), Cristian Chivu, Adrian Mutu - Marius Niculae (59-Daniel Niculae)

Strzały: 16 - 11
Strzały celne: 5 - 2
Faule: 17 - 11
Spalone: 2 - 5
Rzuty rożne: 2 - 1
Posiadanie piłki: 61% - 39%

Na boisku w Bernie cudu nie było. Piłkarze Holandii pewnie wygrali rywalizację w grupie C, nazywanej "grupą śmierci", podczas mistrzostw Europy rozgrywanych na boiskach Austrii i Szwajcarii, nie tracąc żadnego punktu. W swoim ostatnim meczu fazy grupowej pokonali oni Rumunię 2:0 (0:0) i w sobotnim ćwierćfinale (21 czerwca) w Bazylei zmierzą się z drugą drużyną grupy D (Rosja lub Szwecja).

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Śro 6:39, 18 Cze 2008    Temat postu:

Francja 0:2 Włochy
Bramki: Andrea Pirlo (25-karny), Daniele De Rossi (62)
Czerwona kartka - Eric Abidal (24-za faul)
Żółte kartki: Patrice Evra, Sidney Govou, Jean-Alain Boumsong, Thierry Henry - Andrea Pirlo, Giorgio Chiellini, Gennaro Gattuso
Sędziował: Lubos Michel (Słowacja)

Francja: Gregory Coupet - Francois Clerc, William Gallas, Eric Abidal, Patrice Evra - Sidney Govou (66-Nicolas Anelka), Claude Makelele, Jeremy Toulalan, Franck Ribery (10-Samir Nasri, 26-Jean-Alain Boumsong) - Thierry Henry, Karim Benzema

Włochy: Gianluigi Buffon - Gianluca Zambrotta, Christian Panucci, Giorgio Chiellini, Fabio Grosso - Gennaro Gattuso (82-Alberto Aquilani), Daniele De Rossi, Andrea Pirlo (55-Massimo Ambrosini) - Simone Perrotta (64-Mauro Camoranesi) - Antonio Cassano, Luca Toni

strzały: 13 - 15
strzały celne: 3 - 5
faule: 22 - 23
spalone: 2 - 2
rzuty rożne: 3 - 3
posiadanie piłki: 52% - 48%

Mistrzowie świata Włosi pozostają w rywalizacji o prymat na Starym Kontynencie. W spotkaniu ostatniej kolejki grupy C "Azzuri" pokonali w Zurychu 2:0 (1:0) Francuzów. Przy jednoczesnym zwycięstwie Holandii z Rumunią pozwoliło to drużynie Roberto Donadoniego zakończyć rozgrywki grupowe na drugim miejscu.
O półfinał Euro 2008 Włosi zagrają w niedzielę z Hiszpanią. Na ćwierćfinałowego rywala - Szwecję lub Rosję - czekają "Pomarańczowi". "Trójkolorowych", którzy - podobnie jak Polacy - w trzech meczach zdobyli tylko jeden punkt i jedną bramkę, zabraknie w fazie pucharowej mistrzostw Europy po raz pierwszy od 1992 roku.
W ćwierćfinale Włosi będą sobie musieli radzić bez dwóch pomocników - Andrei Pirlo i Gennaro Gattuso, którzy będą pauzować za żółte kartki.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Czw 6:41, 19 Cze 2008    Temat postu:

Rosja 2:0 Szwecja
Bramka - Pawliuczenko (24), Arszawin (50)
Kartki: Siemak, Arszawin, Kołodin - Isaksson, Elmander
Sędzia: Frank De Bleeckere (Belgia)

Rosja: Igor Akinfiejew - Aleksander Aniukow, Denis Kołodin, Siergiej Ignaszewicz, Jurij Żyrkow - Siergiej Siemak, Konstantin Zyrianow, Igor Semszow, Dinijar Biljaletdinow (Iwan Sajenko) - Andriej Arszawin - Roman Pawluczenko (90 Bystrow)

Szwecja: Andreas Isaksson - Fredrik Stoor, Olof Mellberg, Petter Hansson, Mikael Nilsson (79 Allbaeck)- Johan Elmander, Anders Svensson, Daniel Andersson (56 Kaellstroem), Fredrik Ljungberg - Zlatan Ibrahimovic, Henrik Larsson

strzały: 22 - 13
strzały celne: 9 - 7
faule: 14 - 15
spalone: 1 - 2
rzuty rożne: 12 - 4
posiadanie piłki: 56% - 44%

W meczu "o życie" podczas ostatniej serii meczów grupowych mistrzostw Europy zdecydowanie lepsi byli Rosjanie, którzy pokonali Szwecję 2:0 (1:0) i w pełni zasłużenie zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek turnieju.
Przed meczem było jasne, że drużyna która wygra ten mecz awansuje z drugiego miejsca do dalszych rozgrywek. W przypadku remisu awans mieli uzyskać Szwedzi, którzy Rosję wyprzedzali tylko dzięki lepszemu stosunkowi bramek.

W rosyjską drużynę miał wnieść nowego ducha ich najlepszy piłkarz Andriej Arszawin, którego selekcjoner "Sbornej" Guus Hiddink, określił mianem "kluczowego gracza".

Przewaga Rosjan w meczu była momentami piorunująca. Gracze "Sbornej" przewyższali Szwedów w każdym elemencie gry i zasłużenie wygrali spotkanie zapewniając sobie awans do kolejnej rundy gdzie spotkają się z rewelacyjną Holandią.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Czw 6:44, 19 Cze 2008    Temat postu:

Grecja 1:2 Hiszpania
Bramki: Angelos Charisteas (42) - Ruben de la Red (61), Daniel Guiza (Cool)
Żółte kartki: Georgios Karagounis, Angelos Basinas, Loukas Vintra - Daniel Guiza, Alvaro Arbeloa
Sędziował: Howard Webb (Anglia)
Widzów: 28 000

Grecja: Antonis Nikopolidis - Loukas Vintra, Sotiris Kyrgiakos (62-Paraskevas Antzas), Traianos Dellas, Nikos Spiropoulos - Angelos Basinas, Georgios Karagounis (74-Alexandros Tziolis), Kostas Katsouranis - Dimitris Salpigidis (86-Stelios Giannakopoulos), Ioannis Amanatidis - Angelos Charisteas

Hiszpania: Jose Reina - Alvaro Arbeloa, Juanito, Raul Albiol, Fernando Navarro - Xabi Alonso, Ruben de la Red - Sergio Garcia, Francesc Fabregas, Andres Iniesta (58-Santi Cazorla) - Daniel Guiza

W drugim spotkaniu, reprezentacja Hiszpanii pokonała w Salzburgu Grecję 2:1 (0:1) w spotkaniu kończącym rywalizację w grupie D finałów piłkarskich mistrzostw Europy.

Dla ustępujących mistrzów Starego Kontynentów było to pożegnanie z turniejem. Z kolei Hiszpanie już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie i przeciwko Grekom Luis Aragones wystawił rezerwowych. W porównaniu z meczem ze Szwecją hiszpański szkoleniowiec dokonał aż dziesięciu zmian w składzie, pozostawiając jedynie Andresa Iniestę.
W ćwierćfinale Hiszpanie zmierzą się w niedzielę w Wiedniu z mistrzami świata - Włochami.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Pią 6:25, 20 Cze 2008    Temat postu:

Portugalia 2:3 Niemcy
Bramki: Nuno Gomes (40), Helder Postiga (87) - Bastian Schweinsteiger (22), Miroslav Klose (26), Michael Ballack (62)
Żółte kartki: Petit, Pepe, Helder Postiga - Arne Friedrich, Philipp Lahm
Sędzia: Peter Froejdfeldt (Szwecja)
Widzów: 51 400

Portugalia: Ricardo - Jose Bosingwa, Pepe, Ricardo Carvalho, Paulo Ferreira - Joao Moutinho (31 - Raul Meireles), Petit (73 - Helder Postiga) - Cristiano Ronaldo, Deco, Simao Sabrosa - Nuno Gomes (67 - Nani)

Niemcy: Jens Lehmann - Arne Friedrich, Per Mertesacker, Christoph Metzelder, Philipp Lahm - Bastian Schweinsteiger (83 - Clemens Fritz), Simon Rolfes, Michael Ballack, Thomas Hitzlsperger (73 - Tim Borowski) - Miroslav Klose, Lukas Podolski

strzały: 22 - 11
strzały celne: 6 - 5
faule: 11 - 15
rzuty rożne: 8 - 3
posiadanie piłki: 57% - 43%

Reprezentacja Niemiec awansowała do półfinału Euro 2008. W rozegranym na stadionie Świętego Jakuba w Bazylei pierwszym ćwierćfinale podopieczni Joachima Loewa pokonali Portugalię 3:2 (2:1).

Ostatnio zmieniony przez Patryk dnia Sob 10:35, 21 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz
Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Sob 10:34, 21 Cze 2008    Temat postu:

Chorwacja 1:1 Turcja k.1:3
Bramki: Ivan Klasnic (119) - Semih Senturk (120)
Żółte kartki: Tuncay Sanli (Turcja), Arda Turan (Turcja), Ugur Boral (Turcja), Emre Asik (Turcja)
Sędzia: Roberto Rosetti (Włochy)

Chorwacja: Stipe Pletikosa - Vedran Corluka, Josip Simunic, Robert Kovac, Danijel Pranjic - Darijo Srna, Niko Kovac, Luka Modric, Ivan Rakitic - Niko Kranjcar (64 - Mladen Petric), Ivica Olic (97 - Ivan Klasnic)

Turcja: Rustu Recber - Hamit Altintop, Emre Asik, Gokhan Zan, Hakan Balta - Sabri Sarioglu, Tuncay Sanli, Mehmet Topal, Arda Turan - Kazim Richards (61 - Ugur Boral), Nihat Kahveci (117 - Gokdeniz Karadeniz)

strzały: 15 - 13
strzały celne: 6 - 2
faule: 20 - 23
spalone: 5 - 1
rzuty rożne: 7 - 4
posiadanie piłki: 50% - 50%

Reprezentacja Turcji awansowała do półfinału Euro 2008. W ćwierćfinale Turcja zwyciężyła w rzutach karnych 3:1 z Chorwacją na stadionie im. Ernsta Happela w Wiedniu. Po regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis, a w dogrywce obie drużyny strzeliły po jednej bramce. W półfinale Turcy zmierzą się z Niemcami.

Kiedy wszyscy w chorwackim obozie cieszyli się już z awansu do półfinału stała się rzecz niesamowita - dosłownie w ostatnich sekundach meczu fantastycznym strzałem z 16 metrów popisał się Semih Senturk i o wyniku meczu miały zdecydować karne. W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się reprezentanci Turcji, którzy zachowali więcej zimnej krwi.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.osj2.fora.pl Strona Główna -> Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)