Bula^

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 115

PostWysłany: Pon 20:36, 09 Cze 2008    Temat postu:

Niszpodziewałem się takiego spotkania jednostronnego , ale jeszcze dużo może się zdarzyć jak mówi stare przysłowie piłka jest jedna , a bramki są dwie RazzRazzRazz Wink Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Bula^ dnia Pon 20:36, 09 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz
Patryk

Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 357

Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto 6:33, 10 Cze 2008    Temat postu:

Holandia - Włochy 3:0 (2:0)
Bramki: Ruud van Nistelrooy (26), Wesley Sneijder (31), Giovanni van Bronckhorst (79).
Żółte kartki: Nigel de Jong - Luca Toni, Gianluca Zambrotta, Gennaro Gattuso.
Holandia:Edwin van der Sar - Andre Ooijer, Khalid Boulahrouz (77-John Heitinga), Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst - Nigel de Jong, Orlando Engelaar - Dirk Kuyt (81-Ibrahim Afellay), Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder - Ruud van Nistelrooy (70-Robin van Persie).
Włochy:Gianluigi Buffon - Christian Panucci, Andrea Barzagli, Marco Materazzi (55-Fabio Grosso), Gianluca Zambrotta - Massimo Ambrosini, Andrea Pirlo, Gennaro Gattuso - Mauro Camoranesi (75-Antonio Cassano), Luca Toni, Antonio Di Natale (64-Alessandro Del Piero).

Posiadanie piłki: 51% - 49%

Dla "Pomarańczowych" była to dopiero trzecia wygrana w 16 meczu obu drużyn. Po raz ostatni Holendrom udało się pokonać Włochów przed 30 laty w 1978 roku.

Wysoka porażka mistrzów świata Włochów z Holendrami 0:3 jest pierwszą niespodzianką mistrzostw Europy. Zespół trenera Marca van Bastena miał zdecydowaną przewagę w pierwszej połowie, czego efektem były bramki Ruuda van Nistelrooya i Wesleya Sneijdera. W drugiej połowie inicjatywę przejęli Włosi, jednak to Giovanni van Bronckhorst po akcji z kontry podwyższył na 3:0. Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie, obie drużyny stworzyły wiele groźnych sytuacji.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Wto 6:45, 10 Cze 2008    Temat postu: Pierwsza bramka - opinia eksperta .

Bramka zdobyta przez Ruuda Van Nistelrooya w 26. minucie poniedziałkowym meczu Holandia - Włochy (3:0) w Bernie była prawidłowo uznana, choć strzelec wydawał się być na pozycji spalonej - twierdzi austriacki ekspert, szef komisji sędziowskiej federacji piłkarskiej Austrii, Gerhard Kapl.
Pozycję spaloną anulowała... obecność włoskiego obrońcy Christiana Panucciego, który doznał kontuzji podczas tego fragmentu meczu i znajdował się za bramką swej drużyny - wyjaśnił Kapl, przyznając jednocześnie, że takie sytuacje zdarzają niezmiernie rzadko.

Decyzja szwedzkiego arbitra Petera Froejdfeldta była "prawidłowa w stu procentach, bez żadnych wątpliwości" - powiedział austriacki ekspert agencji APA. Ten punkt widzenia podzielili inni doświadczeni sędziowie, eksperci niemieckiej sieci telewizyjnej ARD.

Kapl wyjaśnił, że punkt 11.4.1. przepisów sędziowskich stanowi, że "gracz drużyny przeciwnej nie jest na pozycji spalonej jeśli jeden z dwóch ostatnich obrońców znajduje się poza polem gry" jak było w przypadku Panucciego.

Mecz obserwowali inni sędziowie mistrzostw, znajdujący się w bazie dla arbitrów w Regensdorf pod Zurichem i, jak twierdzi Kapl, decyzja Froejdfeldta nie wzbudziła wśród nich "żadnych dyskusji

Bula^

Posty: 115

PostWysłany: Wto 8:05, 10 Cze 2008    Temat postu:

Ale Holendrzy rozgromili Włochów 3 : 0 to narazie największy wynik w tym Euro zobaczymy jak dlugo beda pomaranczowi w takiej formie !!! OBY tak dalej panowie Razz Razz Razz

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Wto 19:17, 10 Cze 2008    Temat postu:

Hiszpania 4:1 Rosja
Bramki: David Villa (20, 44,75) - Pawliuczenko (86).

Hiszpania:Iker Casillas - Sergio Ramos, Carlos Puyol, Carlos Marchena, Joan Capdevila - Marcos Senna, Andres Iniesta (63. Santi Cazorla), Xavi Hernandez, David Silva (77. Xabi Alonso) - David Villa, Fernando Torres (54. Cesc Fabregas).
Rosja:Igor Akinfiejew - Aleksander Aniukow, Denis Kołodin, Roman Szirokow, Jurij Żirkow - Siergiej Siemak, Konstantin Zyrianow, Igor Siemszow (58. Dmitrij Torbiński), Dinijar Bilaletdinow, Dmitrij Syczew (46. Władimir Bystrow, 70. Roman Adamow) - Roman Pawluczenko.
Sędziował: Konrad Plautz (Austria)
Widzów: 31 400

W meczu grupy D podopieczni Luisa Aragonesa rozbili Rosjan 4:1.
Bohaterem drużyny z Półwyspu Iberyjskiego był David Villa. Napastnik Valencia CF ustrzelił hat-tricka, a także miał udział przy bramce zdobytej przez Francesca Fabregasa. Honorowe trafienie dla Rosji było dziełem Romana Pawliuczenki. Cool

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Śro 12:06, 11 Cze 2008    Temat postu:

Grecja 0:2 Szwecja
Bramki: Zlatan Ibrahimovic (67), Petter Hansson (72)
Żółte kartki: Angelos Charisteas, Giourkas Seitaridis, Vassilis Torosidis.

Grecja: Antonis Nikopolidis - Giourkas Seitaridis, Sotiris Kyrgiakos, Paraskevas Antzas, Traianos Dellas (70-Ioannis Amanatidis), Vassilis Torosidis - Angelos Basinas, Costas Katsouranis, Angelos Charisteas, Giorgios Karagounis - Fanis Gekas (46-Georgios Samaras).

Szwecja: Andreas Isaksson - Niclas Alexandersson, Olof Mellberg, Petter Hansson, Mikael Nilsson - Christian Wilhelmsson (78-Markus Rosenberg), Anders Svensson, Daniel Andersson (74-Fredrik Stoor), Fredrik Ljungberg - Zlatan Ibrahimovic (71-Johan Elmander), Henrik Larsson.
Sędzia: Massimo Busacca (Szwajcaria)
Widzów 30 000
Obrońcy tytulu Grecy przegrali ze Szwedami 0:2 , po pierwszej polowie bylo 0:0 , w drugiej polowie bylo więcej akcji . Zlatan Ibrahimovic w 67 minucie po bardzo ladnym golu zdobyl bramka dajaca prowadzenie Szwedą . Druga bramka padla po wielkim zamieszaniu miedzy pilkarzami napastnikami Szwecji a obroncami Grecji , bramke po kopaninie z metra strzelil tuż przy slupku Nikopolidisowi Petter Hansson w 72 minucie spotkania . Grecy też mieli dużo sytuacji podbramkowych i byli lepsi w pierwszej polowie ale ostatecznie przegrali ten mecz . W następnej kolejce zmierza sie dotychczasowi zwycięzcy - Szwecja i Hiszpania oraz przegrani - Grecy z Rosjanami .

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Śro 19:14, 11 Cze 2008    Temat postu:

Czechy 1-3 Portugalia
Bramki: Sionko (17) - Deco (8), Cristiano Ronaldo (64), Quaresma (90)
Żółte kartki: Polak - Bosingwa

Czechy: Petr Cech - Zdenek Grygera, Tomas Ujfalusi, David Rozehnal, Marek Junkulovski - Libor Sionko, Jan Polak, Marek Matejovsky (68. Stanislav Vlcek), Tomas Galasek (73. Jan Koller), Jaroslav Plasil (85. David Jarolim) - Milan Baros.

Portugalia: Ricardo A. Martins - Jose Bosingwa, Kleper L. Pepe, Ricardo Carvalho, Paulo Ferreira - Armando G. Petit, Anderson L. Deco, Joao Moutinho (75. Fernando Meira), Simao Sabrosa (80. Ricardo Quaresma) - Nuno Gomes (79. Hugo Almeida), Cristiano Ronaldo.
Sędzia: Kyros Vassaras
Stadion: Stade de Geneve w Genewie
Widzów: 30 000
Portugalczycy pokonali Czechów 3:1 (1:1) i zostali liderem tabeli mając po dwóch kolejkach komplet sześciu punktów.
Portugalczycy już dzisiaj będą mogli świętować awans jeżeli w drugim spotkaniu grupy A Szwajcaria w meczu z Turkami straci punkty. Cool

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Czw 12:00, 12 Cze 2008    Temat postu:

Szwajcaria 1-2 Turcja
Bramka: Hakan Yakin (32) - Semith Senturk (57), Arda Turan (90)
Żółte kartki: Eren Derdiyok - Tuncay Sanli, Mehmet Aurelio, Arda Turan

Szwajcaria: Diego Benaglio - Stephen Lichtsteiner, Patrick Mueller, Philippe Senderos, Ludovic Magnin - Valon Berhami, Gokhan Inler, Gelson Fernandes (76. Ricardo Cabanas), Tranquillo Barnetta (66. Johan Vonlanthen), Hakan Yakin (85. Daniel Gygax) - Eren Derdiyok.

Turcja: Volkan Demirel - Hamit Altintop, Emre Asik, Servet Cetin, Hakan Balta - Gokdeniz Karadeniz (46. Semih Senturk), Tumer Metin (46. Mehmet Topal), Mehmet Aurelio, Arda Turan - Tuncay Sanli, Nihat Kahveci (85. Kazim Kazim).

Posiadanie piłki 46 % - 54%
Piłkarze Szwajcari przegrali mecz z Turcją . Wynik ten oznacza, że Szwajcarzy stracili szanse na awans do fazy pucharowej. Pierwsza odsłona meczu toczyła się w anormalnych warunkach - nad stadionem St. Jakob Park w Bazylei przeszło prawdziwe oberwanie chmury .
Pierwsza polowa zakończyła sie prowadzeniem Szwajcarów 1:0 , przeprowadzanie akcji ofensywnych utrudnial ulewny deszcz .
Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, jedna z ostatnich akcji przyniosła zwycięstwo Turkom. W drugiej minucie doliczonego czasu gry z kilkunastu metrów strzelał Arda Turan, piłka odbiła się lekko od szwajcarskiego obrońcy i wpadła do siatki .
W tej grupie awans do ćwierćfinalu zapewniła sobie Portugalia . Cool

Bula^

Posty: 115

PostWysłany: Czw 12:34, 12 Cze 2008    Temat postu:

Dzisiaj odbędą się mecze grupy "B" o godz. 18.00 zagrają Chorwacja vs. Niemcy w Klagenfurcie RazzRazz ja chciałbym , żeby Chorwaci wygrali i żeby Niemcy nie wyszli z grupy Very Happy Muszą przegrać Exclamation Exclamation Exclamation

Następnie o godz. 20.45 gra Polska vs. Austria. Drugi mecz gramy z Gospodarzami w Wiedeniu mecz będzie napewno ciekawy , ale ja obstawaim dla nas 2 : 1 Razz Wink Wink

Ostatnio zmieniony przez Bula^ dnia Czw 14:47, 12 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz
c3t3r

Posty: 66

PostWysłany: Czw 14:57, 12 Cze 2008    Temat postu:

Niemcy na pewno wyjdą z grupy.. mają mocny zespół. Ja chcę żeby z grupy wyszli Niemcy i Polska xD

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Czw 15:13, 12 Cze 2008    Temat postu:

Musimy pokonać dzisiaj Austrie i póżniej w poniedzialek Chorwatów . Niemcy muszą wygrać z Chorwacja byśmy mieli jeszcze szanse na awans . Dzisiaj gramy z Austrią o godzinie 20:45 !!! Cool

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Czw 19:02, 12 Cze 2008    Temat postu:

Chorwacja 2:1 Niemcy
Bramki: Darijo Srna (24), Ivica Olic (62) - Lukas Podolski (79).
Żółte kartki: Darijo Srna, Josip Simunic, Jerko Leko, Luka Modric - Michael Ballack, Jens Lehmann.
Czerwona kartka - Bastian Schweinsteiger (90, Niemcy)

Chorwacja: Stipe Pletikosa - Vedran Corluka, Robert Kovac, Josip Simunic, Danijel Pranjic - Darijo Srna (80-Jerko Leko), Niko Kovac, Luka Modric, Ivan Rakitic - Niko Kranjcar (82-Dario Knezevic), Ivica Olic (72-Mladen Petric).

Niemcy: Jens Lehmann - Philipp Lahm, Per Mertesacker, Christoph Metzelder, Marcell Jansen (46-David Odonkor) - Clemens Fritz (82-Kevin Kuranyi), Torsten Frings, Michael Ballack, Lukas Podolski - Miroslav Klose, Mario Gomez (66-Bastian Schweinsteiger).

Sędziował: Frank De Bleeckere (Belgia).
Widzów: 30 000.

Chorwacja pokonała w Klagenfurcie Niemcy 2:1 (1:0), odnosząc drugie zwycięstwo w swoim drugim meczu na turnieju.

W 24 minucie Chorwci wyszli na prowadzenie - ładne zagranie z lewego skrzydła, Srna uprzedza Jansena i z najbliższej odległości pokonuje Lehmanna, 1:0 dla Chorwacji !
W 44 minucie piłkę do bamki Pletikosy wpakował Klose , ale gola nie ma - Gomez chwilę wcześniej faulował bramkarza Chorwacji .
W 63 minucie piłka po rykoszecie od Lahma trafia w słupek bramki Niemców, Olic z dwóch metrów pokonuje bezradnego Lehmanna - kibice Chorwacji szaleją na trybunach .
W 74 minucie piłka po strzale Schweinsteigera z ostrego kąta minimalnie minęła słupek bramki Pletikosy .
W 77 minucie Lehmann pewnie broni uderzenie Kranjcara zza linii pola karnego .
W 79 minucie Podolski potężnie uderza z 14 metrów, Pletikosa bez szans, to trzecia bramka na Euro dla napastnika Niemiec .
Po zdobyciu bramki Niemcy żwawiej poruszają się po boisku .

Do końca spotkania wynik meczu nie uległ już jednak zmianie i tym samym w 8. meczu obu ekip Chorwacja odniosła drugie zwycięstwo - przy pięciu porażkach i jednym remisie. Wcześniej pokonali oni Niemców w ćwierćfinałowym meczu podczas MŚ w 1998 roku, kiedy wygrali 3:0. Cool

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Czw 19:06, 12 Cze 2008    Temat postu:

Znamy już skład, w jakim reprezentacja Polski rozpocznie spotkanie z Austrią w finałach piłkarskich mistrzostw Europy .

Bramkarz: Artur Boruc

Obrona: Marcin Wasilewski , Mariusz Jop , Jacek Bąk , Michał Żewłakow

Pomoc: Euzebiusz Smolarek , Dariusz Dudka , Mariusz Lewandowski , Jacek Krzynówek

Atak: Roger , Marek Saganowski

Początek spotkania o godz. 20:45 .

Bula^

Posty: 115

PostWysłany: Pią 12:44, 13 Cze 2008    Temat postu:

Zaprzeproszeniem jestem wkur***** na sedziego ktory wpierd**** w ostatnich 30. sekundach doliczonego czasu karnego Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation a po za tym nie mozna dawac rzutow karnych ze skalego fragmentu gry Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil sedzia kalosz zjeb Exclamation Exclamation Exclamation Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Pią 19:34, 13 Cze 2008    Temat postu:

Włochy 1:1 Rumunia
Bramki: Christian Panucci (56) - Adrian Mutu (55)
Żółte kartki: Andrea Pirlo, Daniele de Rossi - Adrian Mutu, Cristian Chivu, Dorin Goian.
Sędzia: Tom Henning Ovrebo (Norwegia)
Widzów 31 000

Włochy: Gianluigi Buffon - Gianluca Zambrotta, Giorgio Chiellini, Christian Panucci, Fabio Grosso - Daniele De Rossi, Andrea Pirlo, Simone Perrotta (57- Antonio Cassano)- Mauro Camoranesi (85-Massimo Ambrosini), Alessandro Del Piero (77-Fabio Quagliarella), Luca Toni

Rumunia: Bogdan Lobont - Cosmin Contra, Dorin Goian, Gabriel Tamas, Razvan Rat - Cristian Chivu, Paul Codrea, Mirel Radoi (25-Nicolae Dica), Florentin Petre (60-Banel Nicolita) - Adrian Mutu (87-Razvan Cocis), Daniel Niculae.

Strzały 10-16
Strzały celne 4-6
Faule 12-19
Spalone 6-4
Rzuty rożne 12-5
Posiadanie piłki 53% - 47%

W rozegranym na Letzigrund Stadion w Zurychu spotkaniu grupy C , mistrzowie świata, Włosi, zremisowali 1:1 (0:0) z Rumunią. Bliscy zwycięstwa byli ci drudzy, ale w 80. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Adrian Mutu. Mecz był wyśmienitym widowiskiem, jednym z lepszych na Euro 2008 - toczonym w szybkim tempie, obfitującym w sytuacje podbramkowe i nieoczekiwane zwroty sytuacji. Po dwóch meczach Włosi mają na koncie zaledwie jeden punkt, Rumuni - dwa.
W wieczornym meczu Holandia (3 pkt) zagra z Francją (1 pkt). Cool

Ostatnio zmieniony przez Patryk dnia Pią 19:35, 13 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.osj2.fora.pl Strona Główna -> Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)