29.Niemcy 3:2 Turcja
30.Rosja 0:3 Hiszpania

Finał
31.Niemcy-Hiszpania Wiedeń 29.06;g.20.45

INFO: W każdej grupie zespoły rozegrają po trzy spotkania . Do dalszej fazy awansuja po dwie najlepsze drużyny . Od ćwierćfinałów obowiązuje system pucharowy-przegrany odpada ! W przypadku remisu , sędzia zarządza dogrywke (2x15 minut) . Jeśli w dodatkowym czasie nie nastąpi rostrzygnięcie , o awansie decyduje seria rzutów karnych .
Wyniki będą wpisywane na bieżąco po zakończonych meczach !!! Cool

Ostatnio zmieniony przez Patryk dnia Pią 9:53, 27 Cze 2008, w całości zmieniany 29 razy
Bula^

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 115

PostWysłany: Nie 15:54, 11 Maj 2008    Temat postu:

pasuje zeby Polska byla w FINALE RazzRazzRazz hehe czyli 29.06

Post został pochwalony 1 raz

Ostatnio zmieniony przez Bula^ dnia Nie 15:55, 11 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Pią 13:25, 16 Maj 2008    Temat postu:

Joachim Loew, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Niemiec, ogłosił na Zugspitze, najwyższym szczycie w Niemczech (2962 m n.p.m.) 26-osobowy skład kadry na Euro 2008, które w czerwcu odbędzie się na boiskach Austrii i Szwajcarii.

PostWysłany: Sob 15:59, 07 Cze 2008    Temat postu:

Sobotnie spotkanie Szwajcaria - Czechy w Bazylei zainauguruje piłkarskie mistrzostwa Europy, które w dniach 7-29 czerwca odbędą się na boiskach Austrii i Szwajcarii.
Współgospodarze Euro nie są zaliczani do grona faworytów. Od dwóch lat nie rywalizowali o znaczącą stawkę i rozgrywali tylko mecze towarzyskie.
Początek meczu juz za godzine !!! Wink Cool

Bula^

Posty: 115

PostWysłany: Nie 9:58, 08 Cze 2008    Temat postu:

Były zawodnik drużyny Schalke, Tomasz Hajto radzi Polakom, jak po raz pierwszy w historii futbolu wygrać z Niemcami.
Nie ma wątpliwości, że wybrał najlepsze miejsce na stadionie. Nawet pilot helikoptera nie ma bardziej dogodnego punktu obserwacyjnego, choć przez kilka minut wisi w powietrzu nad boiskiem. Hajto znajduje się bliżej murawy i oddycha z ulgą po zakończeniu kolejnej kontroli bezpieczeństwa, gdy cichnie warkot silników samolotu. W słoneczne wtorkowe popołudnie ma do wykonania zadanie specjalne, podobne do tego z czasów, gdy był obrońcą w Bundeslidze.

Hajto trajkocze jak najęty. Usta nie zamykają mu się nawet po dwóch godzinach. Stoi na specjalnym podwyższeniu i relacjonuje wydarzenia, jakie rozgrywają się na murawie boiska. Na razie na dole zieje nudą. Prywatna stacja telewizyjna Polsat, polski odpowiednik niemieckiej płatnej Premiere, postanowiła po raz pierwszy transmitować na żywo cały trening narodowej jedenastki z 36-letnim Hajto w roli komentatora. – Ale spoceni! – stwierdza piłkarz po zakończeniu treningu Biało-czerwonych w południowej spiekocie. Potem powtarza po niemiecku przesłanie, do którego próbował przekonać swoich rodaków kilka godzin wcześniej: „Nadszedł czas, by pokonać Niemców!“.
W minioną sobotę Tomasz Hajto odwiedził kraj rodzinny. To, co tam zobaczył, jeszcze bardziej utwierdziło go w przekonaniu, że zwycięstwo jest możliwe. Większość ze swoich 201 meczy rozegranych w Bundeslidze zaliczył na boisku Schalke. Tu komentował także towarzyskie spotkanie Niemców z Serbią, zakończone wynikiem 2:1. – Niemcy grają tak samo od dwudziestu lat – podsumowuje. – W pierwszej połowie wypadają fatalnie, jakby spali. Dopiero pod presją przyspieszają tempo.

Na podstawie swoich przemyśleń opracował scenariusz pierwszego meczu Polaków. – W pierwszej połowie, kiedy Niemcy będą grali słabo, strzelimy im trzy bramki. W drugiej połowie znajdą się wprawdzie pod presją, ale zabraknie im czasu na zdobycie trzech goli – wyjaśnia.

Polacy mogą być usatysfakcjonowani taką wizją. Pozostaje jeszcze tylko odpowiedzieć na pytanie: kto strzeli te wszystkie bramki?

Żadne argumenty nie mają większej siły przekonywania niż wyniki meczów sparingowych przed Euro 2008. Polacy zdobyli trzy wymarzone przez Hajto bramki, ale tylko na papierze, po zsumowaniu goli strzelonych we wszystkich meczach: 1:0 z z FC Schaffhausen, 1:1 z Macedonią, 1:0 z Albanią i 1:1 w ostatnim meczu z Danią. No tak, odpowiada Hajto, ale trzeba wiedzieć, że podczas popołudniowego meczu z Duńczykami żar lał się z nieba, a kapitan Maciej Żurawski przestrzelił karnego. Wprawdzie Hajto zdaje sobie sprawę, że tego rodzaju spotkania są sztuką kamuflażu i zwodzenia, ale podziela opinię krążącą w jego ojczyźnie, że polska jedenastka jest nawet silniejsza od składu, który podczas Mundialu w 2006 roku przegrał z Niemcami w Dortmundzie 0:1, po strzale Olivera Neuville w końcówce spotkania. Być może w Klagenfurcie dotychczasowa statystyka zostanie skorygowana – dotychczas, podczas 15 spotkań obu reprezentacji Polacy cztery razy zremisowali, ale ani razu nie pokonali niemieckiej jedenastki.

Hajto mówi, że w polskiej kadrze narodowej zaszły pozytywne zmiany, nie tyle ilościowe, co jakościowe. Czterech zawodowców zaliczyć można do europejskiej ekstraklasy: 28-letniego Artura Boruca – bramkarza Celtic Glasgow, 32-letniego Michała Żewłakowa – siłę defensywną Oympiakosu Pireus, 29-letniego Mariusza Lewandowskiego – pomocnika w Szachtarze Donieck i 27-letniego Ebiego Smolarka, znanego swego czasu z gry w Borussii Dortmund. – Nie gra pięknego futbolu, ale nigdy nie przepuści okazji do strzelenia bramki – tak Hajto ocenia umiejętności napastnika zatrudnionego obecnie w hiszpańskiej drużynie Racing Santander. Dziewięć bramek Smolarka pomogło Polsce wywalczyć po raz pierwszy w historii awans do finałów mistrzostw Europy. To ważny impuls dla kolejnych mistrzostw, organizowanych w 2012 roku przez Polskę wspólnie z Ukrainą.

– Sprawy posuwają się we właściwym kierunku – podsumowuje Hajto. Postępy w polskiej piłce nożnej obserwuje nie tylko na zlecenie stacji telewizyjnej, ale również jako zawodnik. Jeszcze przez jeden albo dwa sezony zamierza grać w Górniku Zabrze. Ambitnemu klubowi udało się pozyskać niemiecką grupę ubezpieczeniową (Allianz Polska – przyp. Onet) do sfinansowania budowy miniatury monachijskiego stadionu Allianz Arena.

Gdyby tego popołudnia Tomaszowi Hajto płacono za liczbę wypowiedzianych słów, mógłby kupić kilka udziałów w nowym obiekcie. Zostało jeszcze jedno, drażliwe pytanie. Co sądzi o ostatniej wypowiedzi 52-letniego Zbigniewa Bońka: „Polscy piłkarze są 16 razy bardziej inteligentni niż niemieccy. Oby to potwierdzili na boisku“? Zastanawia się przez chwilę, wykrzywia kąciki ust. Dobrze zna Bońka. Kiedyś był utalentowanym napastnikiem, a teraz zrobił się z niego domorosły filozof. – Co jest ważne w futbolu? Inteligentni zawodnicy czy zdobycie mistrzowskiego tytułu? – odpowiada pytaniem Hajto, kończąc dyplomatycznie swój maraton krasomówczy. Wink Wink

Bula^

Posty: 115

PostWysłany: Nie 10:04, 08 Cze 2008    Temat postu:

We wczorajszym meczu Portugalia vs. Turcja było 2:0 po pieknych akcjach portugalii jak i Turcji. W I połowie gola strzelł Pepe , ale niestety sędzia liniowy zauważył owside , ale to nie powstrzymało Portugalczyka i strzelił i tak gola po pięknym podaniu przed obrońców piłkarzy Turcji. Drugiego natomiast gola strzelił Raul Meireles. I mecz który napoczątku był wyrównany skończył się wynikiem 2:0 Smile Smile Szkoda , że Ronaldo strzelił z wolnego w słupek , gdyby nie ich bramkarz.

Ostatnio zmieniony przez Bula^ dnia Nie 10:05, 08 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz
c3t3r

Posty: 66

PostWysłany: Nie 13:03, 08 Cze 2008    Temat postu:

Portugalczycy wygrali wczoraj zasluzenie Wink Turcy pod bramka rywali wygladali jakby nie wiedzieli co zrobic z pilka - ciagle brakowalo im wykonczenia akcji Confused Tyle mieli okazji po stracie gola... np. jak Tuncay mogl huknac na bramke Portugalczykow i nie trafil w pilke Razz widac bylo ze nie chcialo sie im juz walczyc Razz

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Nie 19:16, 08 Cze 2008    Temat postu:

W pierwszym meczu grupy A piłkarskich mistrzostw Europy, które odbywają się w Austrii i Szwajcarii , współgospodarze imprezy - Austriacy przegrali w Wiedniu z Chorwatami 0:1 . Gol dla Chorwatów padl po rzucie karnym wykonanym przez Modrica w 4 minucie spotkania . Na początku górowali Chorwaci ale z każdą minuta Austriacy grali coraz lepiej i byli bliscy zdobycia bramki wyrownujacej . W drugiej polowie Austriacy gorowali nad Chorwatami i w tym meczu pokazali , że potrafia grac dobra pilke , ale Chorwaci bronili sie w większosci i utrzymali prowadzenie do konca spotkania co dalo im zwyciestwo i pierwsze cenne 3 punkty !!!

Bula^

Posty: 115

PostWysłany: Pon 15:16, 09 Cze 2008    Temat postu: Euro

DZISIAJ o godzinie 18.00 MECZ na POLSACIE lub POLSACIE SPORT EXTRA
Rumunia vs. Francja w Zurychu Cool Ciekawe kto wygra ja opstawiam na Francje przypuszczam Patryk ze ty tez bo gra twój idol Thierry Henry RazzRazz według mnie 2 :0 dla Francji Very Happy Very Happy

Ostatnio zmieniony przez Bula^ dnia Pon 15:18, 09 Cze 2008, w całości zmieniany 2 razy
Bula^

Posty: 115

PostWysłany: Pon 15:35, 09 Cze 2008    Temat postu:

Drugi dzisiaj mecz grupy C o godz. 20.45 zagrają bardzo waleczne i zgrane zespoły Holandia vs. Włochy w Bernie , a oto składy obu drużyn Arrow Cool