PostWysłany: Pią 21:55, 13 Cze 2008    Temat postu: LŚ 2008

Egipt - Polska 3:2 (25:19, 14:25, 22:25, 25:22, 15:12)

Egipt: Ahmed Abd Elnaeim (24), Latif Ahmed Abdel (12), Ashraf Abouel Hassan (3), Saleh Youssef (7), Mohamed Badawy (16), Mohamed Seif Elnasr (6), Wael Al Aydy (libero) oraz Hamdy Awad (5), Abdalla Ahmed (2), Mohamed Gabal (1), Ahmed Abdel Fattah, Mahmoud Abdelkader (2).

Polska: Paweł Woicki (2), Piotr Nowakowski (2), Krzysztof Gierczyński (20), Łukasz Kadziewicz (10), Marcin Wika (7), Piotr Gruszka (13), Piotr Gacek (libero) oraz Michał Bąkiewicz (1), Bartosz Kurek (7), Wojciech Grzyb (5), Łukasz Żygadło (1), Zbigniew Bartman (3).

Polacy przegrali z Egiptem 2:3 w pierwszym meczu w grupie D Ligi Światowej siatkarzy rozgrywanym w Aleksandrii. To pierwsze zwycięstwo Egiptu w rozgrywkach LŚ. Drugie spotkanie z udziałem tych zespołów odbędzie się w sobotę także w Aleksandrii.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Sob 20:44, 14 Cze 2008    Temat postu:

Polscy siatkarze odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Po sensacyjnej przegranej w piątek z Egiptem 2:3, w sobotę zrewanżowali się gospodarzom w Aleksandrii, wygrywając 3:1 (25:20, 13:25, 25:17, 25:21).

Egipt - Polska 1:3 (20:25, 25:13, 17:25, 21:25)

Egipt: Abdalla Ahmed, Ahmed Abd Elnaeim (16 pkt.), Abdel Latif Ahmed (8), Saleh Youssef (11), Mohamed Badawy (5), Mohamed Seif Elnasr (2), Wael Al-Aydy (libero) oraz Hamdy Awad (5), Mohamed Gabal (3), Ashraf Abouel Hassan (1), Ahmed Abdel Fattah (3)

Polska: Paweł Woicki (2), Piotr Gruszka (16), Piotr Nowakowski (10), Łukasz Kadziewicz (3), Marcin Wika (12), Krzysztof Gierczyński (9), Piotr Gacek (libero) oraz Bartosz Kurek (2), Wojciech Grzyb (2), Łukasz Żygadło, Michał Bąkiewicz (1), Zbigniew Bartman Cool

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Sob 13:03, 26 Lip 2008    Temat postu:

Polscy siatkarze nie wygrali ani jednego spotkania w turnieju finałowym Ligi Światowej. W drugim meczu w Brazylii ulegli Serbom 0:3. W trzecim secie nasi rywale grali rezerwowym składem. Zawiódł nawet Mariusz Wlazły. Chęć gry było widać jedynie u Marcina Wiki i można określić go mianem dobrego ducha zespołu.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Sob 20:26, 26 Lip 2008    Temat postu:

Sensacyjnym wynikiem zakończył się pierwszy półfinał turnieju finałowego Ligi Światowej - Brazylia gładko uległa Amerykanom 0:3.
Gospodarzom turnieju gra nie kleiła się od samego początku. W pierwszych dwóch setach Amerykanie zaskakująco łatwo zyskiwali przewagę nad rywalami i kontrolowali przebieg spotkania.

"Canarinhos" największy opór stawili Amerykanom w trzecim secie, w którym mieli nawet setbola. Gracze z USA wybronili się z opresji i przechylili szalę na swoją stronę wygrywając 27:25 a całe spotkanie 3:0.

Brazylia, która była triumfatorem ostatnich pięciu edycji Ligi Światowej, nie przedłuży tym samym swojej passy zwycięstw.

W finale Amerykanie zmierzą się w niedzielę z Serbią, która równie niespodziewanie bez straty seta rozprawiła się z Rosją.

Drużyny USA i Serbii były grupowymi rywalami reprezentacji Polski.