Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 357

Skąd: Tarnów

PostWysłany: Pon 14:50, 05 Maj 2008    Temat postu: IO 2008

Czy waszym zdaniem nasi siatkarze wygraja turniej kwalifikacyjny i pojada na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu ???

c3t3r

Posty: 66

PostWysłany: Śro 12:02, 07 Maj 2008    Temat postu:

To się okaże już w czerwcu, ja myślę, że im się uda ! Smile
Gramy w Portugalii, w mieście Espinho, od 30 maja do 1 czerwca, dzień po dniu, trzy mecze z Portugalią, Indonezją i Portoryko !!!!
Z Indonezją będzie chyba najłatwiej Very Happy

Ostatnio zmieniony przez c3t3r dnia Śro 12:23, 07 Maj 2008, w całości zmieniany 1 raz
Bula^

Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 115

PostWysłany: Sob 20:01, 10 Maj 2008    Temat postu: hmmm......

moze im sie uda...... Very Happy Very Happy Very Happy

c3t3r

Posty: 66

PostWysłany: Sob 20:04, 10 Maj 2008    Temat postu:

nie "może", tylko na pewno! Very HappyVery Happy mamy na to dośc duże szanse. ^^

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Wto 6:43, 03 Cze 2008    Temat postu:

11 czerwca w Pekinie odbędzie się podział 12 finalistów na dwie grupy. - Właściwie rzecz sprowadzi się tylko do ustalenia terminarza, bo grupy dzielone są według tzw. serpentyny - opowiada Natalia Kostulska z Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
- Chiny jako gospodarz traktowane są jako zespół nr 1 w rankingu FIVB, choć faktycznie zajmują dopiero 21. miejsce, i zagrają w grupie A. Do grupy B przypisujemy dwa kolejne zespoły, do grupy A dwa następne itd.

Oznacza to, że Polacy zmierzą się w grupie z Brazylią, Rosją, Serbią, Egiptem i Niemcami. To dobra wiadomość, bo do ćwierćfinału awansuje czołowa czwórka, a zagra ona z niżej notowanymi rywalami.

Turniej olimpijski kobiet:
Grupa A: Chiny (gospodarz, 6. miejsce w rankingu) , Kuba (3) , USA (4), Japonia (8) , Polska (9) , Wenezuela (29)
Grupa B: Brazylia (1) , Włochy (2) , Rosja (5) , Serbia (7) , Kazachstan (16) , Algieria (21) .

Turniej olimpijski mężczyzn:
Grupa A: Chiny (gospodarz, 21. miejsce w rankingu) , USA (3) , Bułgaria (4) , Włochy (10) , Australia (11) , Japonia (12) , Wenezuela (20)
Grupa B: Brazylia (1) , Rosja (2) , Polska (5) , Serbia (8) , Egipt (14) , Niemcy (19) .

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Śro 12:14, 11 Cze 2008    Temat postu:

Z Chinami, Japonią, Kubą, USA i Wenezuelą zagrają polskie siatkarki w grupie A turnieju olimpijskiego w Pekinie. Siatkarze zmierzą się z Brazylią, Rosją, Serbią, Niemcami i Egiptem w grupie B.

Po cztery najlepsze zespoły z każdej z dwóch grup awansują do ćwierćfinałów.
W środę w Pekinie odbyło się losowanie grup turnieju olimpijskiego. Zastosowano zasadę tzw. serpentyny. Chiny, zajmujące 21. miejsce w światowym rankingu mężczyzn, otrzymały numer pierwszy. One zostały przypisane do grupy A. W B znalazły się Brazylia i Rosja. Następnie przydział odbywał się według miejsc w światowym rankingu.

Podobnie było z rozdziałem miejsc w grupach w turnieju kobiet. "Tak naprawdę losowanie sprowadziło się do ustalenia terminarza" - powiedziała Natalia Kostulska z Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Nie 20:27, 10 Sie 2008    Temat postu:

W spotkaniu pomiędzy Polską a Niemcami w turnieju olimpijskim siatkarzy "biało-czerwoni" okazali się zdecydowanie lepsi od rywali wygrywając gładko 3:0 w setach do 17, 31 i 20. Największe emocje dostarczył widzom drugi set, w którym Polacy rozpoczęli mecz w składzie: Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Paweł Zagumny oraz Krzysztof Ignaczak (libero) .

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Czw 15:56, 14 Sie 2008    Temat postu:

W trzecim spotkaniu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie Polacy po świetnym meczu wygrali z Serbią 3:1 (31:29, 22:25, 25:22, 25:21) i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału. W poprzednich meczach nasi siatkarze pokonali Niemcy i Egipt. Dzisiejszą wygraną nasi wicemistrzowie świata zrewanżowali się Serbom za porażkę w Lidze Światowej 0:3.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Sob 20:29, 16 Sie 2008    Temat postu:

Polscy siatkarze doznali pierwszej porażki w turnieju olimpijskim. W sobotę przegrali z Brazylią 0:3 (28:30, 19:25, 19:25).
Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów. Ostatnim przeciwnikiem "biało-czerwonych" w grupie B będzie niepokonana na tym turnieju Rosja.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Pon 9:57, 18 Sie 2008    Temat postu:

W ostatnim grupowym spotkaniu igrzysk olimpijskich w Pekinie polscy siatkarze wygrali z Rosją 3:2 (17:25, 26:24, 24:26, 25:23, 15:12). W poprzednich meczach Polska pokonała Niemcy, Egipt i Serbię, przegrała z Brazylią. Rosjanie wygrali wszystkie mecze, pokonując kolejno: Serbię, Niemcy, Brazylię i Egipt.
Mimo wygranej z Rosją, Polacy zajęli trzecie miejsce w grupie (gorszy stosunek małych punktów od Rosji i Brazylii). O tym z kim zagramy w ćwierćfinale zdecyduje losowanie. Polska może zmierzyć się z drugim lub trzecim zespołem grupy A, a będą to prawdopodobnie Bułgarzy i Włosi.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Śro 7:42, 20 Sie 2008    Temat postu:

W ćwierćfinałowym spotkaniu igrzysk olimpijskich w Pekinie Polska po dramatycznym meczu przegrali z Włochami 2:3 (19:25, 22:25, 25:18, 28:26, 15:17).
Polacy słabo rozpoczęli spotkanie, zwłaszcza w zagrywce. Włosi szybko objęli prowadzenie, a na pierwszej przerwie technicznej było 8:5. Rywale mieli trzy punkty przewagi do stanu 11:8, ale Polacy po kontrze i ataku Wlazłego zdobyli dwa "oczka" z rzędu (10:11). Do drugiej przerwy technicznej rywale utrzymali 2-punktową przewagę (16:14), choć Polacy mieli okazję do wyrównania na po 15, ale Kadziewicz popełnił błąd.

Po wznowieniu gry w aut zaatakował Wlazły, a chwilę później Włosi wyprowadzili kontrę i było już 18:14. Polacy szybko odrobili dwa punkty, ale niestety po naszych błędach w przyjęciu rywale znowu odskoczyli na 4 (21:17). W tym okresie gry nasi siatkarze nie potrafili dobrze zaatakować i popełniali fatalne błędy. Efektem było prowadzenie Włochów 23:17. Ostatecznie rywale wygrali seta do 19. Drugą partię rozpoczęliśmy znacznie lepiej, a po udanym bloku było 2:0. Po jednej z kontr i ataku Wlazłego zdobyliśmy 3 punkty przewagi (5:2). Rywale jednak nie poddawali się i szybko wyrównali na 6:6. Na pierwszej przerwie technicznej mieliśmy "oczko" przewagi.

Po powrocie do gry Świderski zablokował rywala, a chwilę później Włosi dotknęli siatki, zaatakowali w aut i prowadziliśmy już 11:7. W tym czasie na zagrywce świetnie spisał się Wlazły. Rywale niestety odpowiedzieli udanym atakiem i dwoma blokami. Nasza przewaga "stopniała" do jednego punktu (12:11). W kolejnej akcji Świderski zaatakował w aut (12:12). Na drugiej przerwie technicznej Polska wygrywała 16:15.

Po powrocie na boisko i błędzie Zagumnego Włosi wyszli na prowadzenie 19:18. Przy stanie 22:21 dla rywali Możdżonek, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku, zaatakował w aut i było już 21:23. Chwilę później zablokowany został Świderski. Seta zakończył atak Świderskiego w siatkę.

Trzeci odsłona spotkania rozpoczęła się od gry punkt za punkt do stanu 4:4. Później Polacy zdobyli dwa punkty z rzędu, ale Włosi odpowiedzieli tym samym. Na szczęście po udanym ataku i bloku Możdżonka na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 8:6.

Po wznowieniu gry rywale rywale prowadzili 11:10. Kolejne cztery punkty zdobyła jednak nasza drużyna (14:11), a rywale popełniali błędy, głównie dzięki dobrej zagrywce Wiki. Włosi szybko odrobili dwa "oczka", ale my odpowiedzieliśmy także dwoma punktami z rzędu (16:13).

Po wznowieniu gry Możdżonek popisał się blokiem i było już 17:13. Po kolejnym bloku podwyższyliśmy prowadzenie do 5 punktów - znowu rywala zatrzymał Możdżonek! Do końca tej partii nasi kontrolowali grę, a Włosi grali bardzo nerwowo. Seta wygraliśmy do 18!

Czwartego seta Polacy rozpoczęli fenomenalnie, a bohaterem był Wika. To dzięki jego zagrywce szybko prowadziliśmy 5:0! Przed przerwą techniczną Winiarski zablokował rywala i było już 8:2!

Niestety po wznowieniu gry rywale zdobyli cztery punkty z rzędu. Fatalną passę przełamał Wlazły (9:6). Po asie serwisowym Włosi zniwelowali naszą przewagę do jednego "oczka" (10:11). Po błędzie Polaków był już remis 13:13. Kolejne trzy akcje należały jednak do naszych siatkarzy (16:13), a po wznowieniu gry odskoczyliśmy na 4 "oczka" (19:15).

Polacy nie zdołali jednak utrzymać bezpiecznej przewagi. Rywale doszli nas na 19:20, a po chwili po udanym ataku i bloku prowadzili już 22:21. Nasi nie załamali się i dosyć szczęśliwie wygrali dwie kolejne akcje, a po asie Woickiego mieliśmy piłkę setową. W kolejnych akcjach dwa razy pomylił się Wlazły i Włosi mieli meczbol przy stanie 25:24. Po kilku nerwowych akcjach to znowu my mieliśmy piłkę setową. As Winiarskiego zakończył tę partię!

Początek tie-breaka to gra punkt za punkt do stanu po 4:4. Po pomyłce sędziego Włosi wyszli na prowadzenie 6:4 i utrzymali je do przerwy technicznej, a po wznowieniu było już 6:9. Przy stanie 9:11 Możdżonek popisał się kapitalnym blokiem i doskoczyliśmy do rywali, a po ataku Wlazłego było po 12. Piłkę meczową rywale mieli przy stanie 14:13. drugą przy 15:14, trzecią przy 16:15 i wygrali.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Nie 9:25, 24 Sie 2008    Temat postu:

Siatkarze USA zostali mistrzami olimpijskimi! W finale Amerykanie pokonali obrońców tytułu z Aten, mistrzów świata, najlepszą drużynę ostatnich lat, Brazylię 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:23).
Amerykanie olimpijskie "złoto" zdobyli po raz pierwszy od 20 lat - ostatnio wygrali w Seulu.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.osj2.fora.pl Strona Główna -> Siatkówka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)