Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wto 14:33, 12 Sie 2008    Temat postu: IO 2008

Hiszpania – Polska 30:29 (16:17)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Mariusz Jurasik 4, Krzysztof Lijewski 4, Marcin Lijewski 4, Mateusz Jachlewski 3, Grzegorz Tkaczyk 3, Tomasz Tłuczyński 3 (3 z karnych), Karol Bielecki 2, Bartosz Jurecki 2, Michał Jurecki 2, Artur Siódmiak 2, Bartłomiej Jaszka.

W drugim spotkaniu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie polscy piłkarze ręczni przegrali z Hiszpanią 29:30 (17:16). W pierwszym meczu turnieju Polacy pokonali Chińczyków 33:19, a Hiszpanie przegrali z Chorwatami 29:31.
Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki i po kilku minutach był remis 2:2. Gole dla Polski w tym czasie zdobyli Jurasik i Jachlewski. Potem niestety Polacy nie potrafili pokonać bramkarza rywali i Hiszpanie po szybkich kontrach wyszli w 7. minucie na prowadzenie 5:2.

Nasi wicemistrzowie świata nie załamali się takim obrotem sprawy i po znakomitej grze w obronie to my popisaliśmy się szybkimi kontraatakami, po których gole zdobyli Lijewski, Siódmiak i Jurasik, doprowadzając w 10. minucie do remisu po 6. Niestety w kolejnych minutach podopieczni trenera Wenty nie potrafili sforsować obrony mistrzów świata z 2005 roku i w 16. tracili już do rywali trzy bramki (8:11). W kolejnych dwóch minutach nasi zawodnicy zdołali zdobyć trzy brami po karnym, wykorzystanym przez Tłuczyńskiego, rzucie z koła Siódmiaka i kontrze zakończonej przez Jureckiego. W tym czasie rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i w 22. minucie był remis po 12.

Pierwsze prowadzenie w meczu Polacy objęli w 23. minucie po kontrze zakończonej przez Jachlewskiego prowadziliśmy 14:13. W tym czasie na ławce kar przebywał Bartosz Jurecki. Grając w przewadze Hiszpanie nie zdołali pokonać Szmala, natomiast ukarany wcześniej Jurecki po powrocie na boisko podwyższył prowadzenie naszego zespołu do 15:13. Później Tłuczyński, ponownie z karnego, zdobył 16 gola dla Polski. 17 bramkę zdobyliśmy grając w przewadze, a jej autorem był Krzysztof Lijewski. W 28. minucie nasi prowadzili już 17:13, a duży udział miał w tym świetnie interweniujący Sławomir Szmal.

Niestety przed przerwą Polacy musieli grać w osłabieniu po karze dla Michała Jureckiego. W tym czasie rywale odrobili trzy bramki, doprowadzając do stanu 16:17 do przerwy.

Po zmianie stron nadal znakomicie bronił Szmal, a Polacy powiększyli prowadzenie do 19:17. W 35. minucie na ławkę kar powędrował Krzysztof Lijewski, mimo to nasi piłkarze zdołali utrzymać dwubramkową przewagę (20:18).

W 39. minucie dopiero pierwszego gola zdobył Karol Bielecki i prowadziliśmy 21:18! Chwilę później znowu na ławkę kar poszedł Michał Jurecki. W osłabieniu gola dla Polski strzelił Lijewski, a rywale odpowiedzieli trafieniem z siedmiu metrów.

W 43. minucie Hiszpanie doszli Polaków na jednego gola (21:22), ale w kolejnych kilkudziesięciu sekundach nasi zawodnicy wyprowadzili trzy kontrach i po bramkach Marcina Lijewskiego, Tkaczyka i Michała Jureckiego objęliśmy prowadzenie 25:21! W następnych akcjach Polacy nadal grali znakomicie w defensywie i poszybkich kontrach prowadzili już 27:22 (47. min.).

Niestety uspokojeni wyraźnym prowadzeniem podopieczni Bogdana Wentry stracili koncentrację, co szybko wykorzystali rywale, doprowadzając do stanu 25:27. Niemoc naszego zespołu w ataku przełamał Karol Bielecki, który w 52. minucie zdobył dla nas 28. gola. Hiszpanie odpowiedzieli dwoma trafieniami (27:28), a 54. minucie doprowadzili do remisu.

Przy stanie po 29 od 58. minuty Polacy grali w osłabieniu, co szybko wykorzystali Hiszpanie i na minutę przed końcem zdobyli zwycięskiego gola.

W ostatnich sekundach Polacy mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale Lijewski nie zdołał pokonać bramkarza rywali rzutem z 1o metrów

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Sob 14:04, 16 Sie 2008    Temat postu:

W czwartym spotkaniu igrzysk olimpijskich w Pekinie polscy piłkarze ręczni wygrali z Chorwacją 27:24!
W składzie reprezentacji Polski w porównaniu z poprzednimi meczami nastąpiła jedna zmiana. Trener Bogdan Wenta od pierwszej minuty dał grać Marcinowi Wicharemu sadzając na ławce dotychczasowego numer 1 w polskiej bramce Sławomira Szmala.
W ostatnich minutach Polacy zdominowali całkowicie Chorwatów dobijając ich trzema bramkami, wygrywając ostatecznie 27:24.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Śro 9:11, 20 Sie 2008    Temat postu:

W ćwierćfinałowy spotkaniu igrzysk olimpijskich w Pekinie polscy piłkarze ręczni przegrali z Islandią 30:32 (14:19). W meczu o miejsca 5-8 nasi zawodnicy zmierzą się z przegranym z pary Hiszpania - Korea Południowa

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Nie 9:27, 24 Sie 2008    Temat postu:

Polscy piłkarze ręczni zajęli w olimpijskim turnieju piąte miejsce. W decydującym o tej pozycji meczu pokonali Rosjan 29:28 (14:15).

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.osj2.fora.pl Strona Główna -> Piłka ręczna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)