Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 357

Skąd: Tarnów

PostWysłany: Śro 7:05, 20 Sie 2008    Temat postu: IO 2008

Reprezentanci Nigerii pewnie pokonali Belgię 4:1 (1:0) i awansowali do finału turnieju piłkarskiego IO w Pekinie.
Bohaterem Nigerii został Chinedu Ogbuke , który zdobył dwie bramki. Tym samym piłkarze z Nigerii staną przed szansą powtórzenia wyniku swoich rodaków z IO w Atlancie, kiedy to piłkarze z Afryki wywalczyli złote medale

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Śro 7:06, 20 Sie 2008    Temat postu:

Piłkarze Argentyny rozbili Brazylię 3:0 (0:0) w spotkaniu półfinałowym igrzysk olimpijskich w Pekinie. Bohaterem Argentyńczyków został gracz Atletico Madryt Sergio Aguero. "Canarinhos" nie wywalczą zatem złotego medalu olimpijskiego, którego brakuje im w kolekcji.
W pierwszej połowie, pomimo kilku dogodnych okazji nie doczekaliśmy się bramek. Sytuacja uległa zmianie w drugiej części gry. Wynik meczu otworzył Sergio Aguero w 53. minucie spotkania. Gracz Atletico nie zamierzał zwalniać tempa i cztery minuty później dołożył kolejne trafienie. Wynik meczu ustalił, strzałem z rzutu karnego, Juan Roman Riquelme.

Trzeba przyznać, że piłkarze Brazylii także mieli swoje szanse, ale "Canarinhos" we wtorkowym spotkaniu brakowało szczęścia - strzały Sobisa i Ronaldinho trafiły w słupek.
Brazylijczycy kończyli mecz w "9", gdyż sędzia wyrzucił z boiska Leivę Lucasa i Thiago Nevesa.

W finale Argentyna zmierzy się z Nigerią, a Brazylia zagra o "brąz" z Belgią. W tym pierwszym przypadku będzie to rewanż za finał z igrzysk w Atlancie (1996). Wówczas Nigeria pokonała Argentynę 3:2.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.osj2.fora.pl Strona Główna -> Piłka Nożna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)