Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 357

Skąd: Tarnów

PostWysłany: Śro 13:52, 14 Maj 2008    Temat postu: NBA

Koszykarze Detroit Pistons awansowali do finału Konferencji Wschodniej ligi NBA pokonując przed własną publicznością drużynę Marcina Gortata Orlando Magic 91:86. Polak zagrał 4 minuty i dwie sekundy i zaliczył jedną zbiórkę.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Śro 13:53, 14 Maj 2008    Temat postu:

Kobe Bryant z Los Angeles Lakers i Kevin Garnett z Celtics Boston otrzymali najwięcej głosów trenerów wybierających najlepszą piątkę najlepszych obrońców koszykarskiej ligi NBA. Dla Bryanta to trzecie wyróżnienie w sezonie. Garnett w pierwszej piątce defensorów znalazł się po raz dziewiąty. Cool

PostWysłany: Pon 20:29, 09 Cze 2008    Temat postu:

Ej patryk ten temat jest troche bezsensowny bo nikt się nieinteresuje koszykowka Wink Wink

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Pon 20:33, 09 Cze 2008    Temat postu:

Koszykarze Boston Celtics wygrali u siebie z Los Angeles Lakers 108:102 i prowadzą 2:0 w finale ligi koszykówki NBA. Kolejne dwa lub trzy mecze odbędą się w Los Angeles.
Gospodarze sukces zawdzięczają dobrej grze w obronie oraz niesamowitej wręcz skuteczności. Trafili 36 z 68 rzutów z gry (52,9 procent), w tym 9 z 14 za trzy punkty (64,3 procent). Do tego zaliczyli aż 31 asyst. W tym elemencie koszykarskiego rzemiosła brylował grający drugi sezon na parkietach NBA Rajon Rondo, który 16 razy wyprowadzał kolegów na pozycje rzutowe.

W ekipie 16-krotnych mistrzów NBA nie zawiodła trójka liderów - Kevin Garnett zdobył 17 punktów i 14 zbiórek, Paul Piece - 28 punktów i 8 asyst, a Ray Allen - 17 punktów. Nadspodziewanie dobrze zagrał natomiast rezerwowy środkowy Leon Powe - w ciągu 15 minut uzyskał 21 punktów.
"Nie zadowolimy się prowadzeniem 2-0. Jedziemy do Los Angeles po dwa zwycięstwa - chcemy tam zdobyć mistrzowski tytuł" - zapewnił Garnett.

Nie bez znaczenie dla sukcesu gospodarzy była dysproporcja w liczbie wykonywanych rzutów wolnych. Celtics 38 razy dostali szansę poprawienia dorobku punktowego z linii osobistych (trafili 27 razy), natomiast Lakers - zaledwie 10 razy. Różnica w odgwizdanych przewinieniach była mniejsza - 28 do 21 na korzyść Celtics.

"Jestem wstrząśnięty faktem, że Leon Powe miał więcej rzutów osobistych (13 - przyp. PAP) w ciągu 15 minut gry niż nasz zespół łącznie w całym meczu. To wprost niedorzeczne. Nigdy w życiu nie widziałem takiego meczu, a zdarzyło mi się już prowadzić drużyny w finałach" - powiedział trener Lakers Phil Jackson, który zdobył 9 tytułów mistrzowskich jako trener i jeden jako zawodnik.

Po trzech kwartach Celtics prowadzili 83:61 i wydawało się, że spotkanie jest już rozstrzygnięte. W ostatniej odsłonie "Jeziorowcy" znacznie podkręcili jednak tempo gry i zdołali zbliżyć się na dwa punkty (104:102). Na więcej nie starczyło im czasu. 30 punktów i 8 asyst (w tym 13 i 5 w czwartej kwarcie) zdobył lider Lakers Kobe Bryant.

"W końcówce zagraliśmy agresywnie i z pewną dozą desperacji. Zabrakło jednak czasu by odwrócić losy meczu. Była to dla nas dobra nauczka przed meczami u siebie" - wyjaśnił Bryant.

Zapytany o dysproporcję w rzutach wolnych skomentował jedynie z uśmiechem: "Nic takiego nie zauważyłem".

Lakers nie przegrali jeszcze w tegorocznych play off we własnej hali (8-0). Przeciwko nim przemawia jednak historia - jeszcze nigdy nie zdobyli mistrzostwa po porażkach w dwóch pierwszych meczach. Z kolei Celtics siedem razy znalazł się w obecnej sytuacji i za każdym razem wygrywał.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Sob 11:53, 14 Cze 2008    Temat postu:

Koszykarze Los Angeles Lakers pokonali u siebie Boston Celtics 87:81 w finale ligi koszykówki NBA. Po trzech meczach w rywalizacji do czterech wygranych prowadzi zespół z Bostonu 2:1. Gospodarzem czwartego spotkania w czwartek będą "Jeziorowcy".
"Dzięki agresywnej grze Kobe Bryanta odnieśliśmy sukces. Duży wkład w zwycięstwo wniósł także Vujacic" - skomentował trener Phil Jackson.

Bryant przebywał na parkiecie 45 minut i zdobył 36 punktów. Ponadto miało siedem zbiórek i jedną asystę. Dzielnie sekundował mu Sasha Vujacic, który dorzucił 20 punktów. Pozostałe zdobyło jeszcze sześciu zawodników. Po pierwszej remisowej kwarcie 20:20, w drugiej gospodarze uzyskali 6 punktową przewagę. W kolejnej "Celtowie" odrobili straty obejmując prowadzenie dwoma punktami.
Wśród pokonanych, którzy wykazali się w poprzednich dwóch meczach skutecznością 42 i 53 procent rzutów z gry (tym razem tylko 35) wyróżnił się Ray Allen - 25 punktów. Miał też 5 rzutów za trzy punkty, 5 zbiórek i 2 asysty. 13 punktów uzyskał Kevin Garnett.

Lakers nie przegrali jeszcze w tegorocznej fazie play off we własnej hali (9-0). Przeciwko nim przemawia jednak historia - jeszcze nigdy nie zdobyli mistrzostwa po porażkach w dwóch pierwszych meczach.

Patryk

Posty: 357

PostWysłany: Śro 6:56, 18 Cze 2008    Temat postu:

Koszykarze Boston Celtics zdobyli mistrzostwo NBA. W szóstym meczu finału "Celtowie" pokonali Los Angeles Lakers 131:92 i wygrali rywalizację do czterech zwycięstw 4-2. To 17. mistrzowski tytuł w historii klubu z Bostonu i pierwszy od 1986 roku.
Najwięcej punktów dla drużyny z Bostonu zdobyli: Kevin Garnett i Ray Allen po 26. W zespole pokonanych najlepszy okazał się Kobe Bryant - 22 punkty.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.osj2.fora.pl Strona Główna -> Koszykówka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)